American Staffordshire Terrier hodowla Warszawa

Na co zwrócić uwagę przy zakupie psa american staffordshire terrier?

 

Dużo miejsca poświęciliśmy już kwestii hodowli psów rasy american staffordshire terrier. Warto jednak przeznaczyć na ten cel jeszcze trochę, a w szczególności na kwestię tego, gdzie zakupić psa tej rasy. Wiadomo, hodowle american staffordshire terrier powinny być legalne, dawać rodowód, przekazać kupującemu psa w dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej oraz dobrze zsocjalizowanego. Ale czy lepiej zakupić go w niedalekiej hodowli, a może pojechać po wymarzonego szczeniaka do innego kraju?

W Internecie znaleźć można mnóstwo ogłoszeń typu „staffordshire terrier hodowla” czy też „sprzedam szczeniaki american staffordshire terriera”. Internet to oczywiście doskonałe źródło informacji, które pomoże w wyborze najlepszej hodowli, ale trzeba przy tym pamiętać, żeby nie kierować się przy zakupie, żeby mieć pewność, że wybrany pies będzie po prostu najlepszy.

Krajowo czy zagranicznie?

Jeżeli planuje się kupić psa rasy american staffordshire terrier, hodowla o dobrej renomie, która działa w pobliżu, to oczywiście perfekcyjne rozwiązanie. Niemniej jednak nie warto decydować się na hodowlę tylko dlatego, że znajduje się w pobliżu. Czasami lepiej poświęcić nieco czasu i paliwa na to, żeby odwiedzić też te bardziej oddalone. Niekiedy przyszli właściciele wyprawiają się nawet za granicę, aby zakupić dla siebie psa staffordshire terrier. Hodowla zagraniczna, podobnie jak Polska, powinna spełniać wszystkie wymagania związane z legalnością.

american staffordshire terrier

Odwiedź hodowlę osobiście

Częstym błędem popełnianym przez kupujących jest decydowanie się na zakup w określonej hodowli tylko na podstawie informacji znalezionych w sieci. W przypadku wszystkich psów rasowych, także american staffordshire terrierów, hodowla powinna być przez kupującego odwiedzona osobiście przed podjęciem ostatecznej decyzji. Dlaczego?

Przede wszystkim wtedy będzie można zobaczyć dokładnie samą hodowlę, poznać jej właścicieli i, co najważniejsze, psy. To dobra okazja, aby zwrócić uwagę na warunki, które nie zawsze każda hodowle american staffordshire terrierów ma na najwyższym poziomie. Najlepiej, aby psów było niewiele, ale przebywały w swoim towarzystwie, również, aby miały one wygodne miejsce do snu, zabawy, aktywności, aby otrzymywały dobrej jakości jedzenie. Hodowca powinien poświęcać na swoich pupili odpowiednią ilość czasu, co często widać już na pierwszy rzut oka.

Gdy wypatrzyło się psa wcześniej, a hodowla i jej właściciele są godni zaufania, można podjąć decyzję o zakupie od razu, gdy oczywiście szczenię przeznaczone jest już do odbioru. Jeżeli jednak ma się zastrzeżenia, najlepiej zrezygnować z transakcji i wyruszyć do następnych hodowców.

Zatem gdy planuje się zakupienie psa takiej rasy jak american staffordshire terrier, wtedy nie wato zadowalać się półśrodkami, wybierać bliskich hodowli czy tych, w których ceny są najniższe. Zakupienie psa to decyzja na lata, dlatego też najlepiej wybrać taką hodowlę, która będzie w stanie spełnić wszystkie twoje wymagania. Decyzji nie należy podejmować pochopnie i najlepiej przed podpisaniem umowy dobrze się zastanowić.