Jack Russel Terrier Warszawa

Rasa Jack Russell Terrier – warto ją poznać!

Terriety to lubiane psy. Wśród nich znajdują się również jack russell terriery, które zaliczane są do psów ras małych. To przyjazne i lubiące spacery psy, które będą wspaniałym przyjaciółmi rodziny. Teraz psy jack russell terrier można spotkać nie tylko w Warszawie, ale także stają się popularne w całej Polsce.

jack russell terrier warszawa i cała polska

Jack russell terrier to jedna z ras kategoryzowanych do terrierów w sekcji krótkonożnych. Wywodzi się od angielskiej rasy parson jack russell terrier, która w roku 2000 została rozdzielona na dwie – na wysokonożnego psa parson oraz niskonożnego psa jack, o którym mowa. Swoją nazwę jack russell terrier zawdzięcza pastorowi Johnowi Russellowi, nazywanego Jackiem, który był pasjonatem hodowli psów. Pierwotnie służyły jako psy myśliwskie do wypłaszania zwierzyny z kryjówek.

Wygląd psów rasy jack russell terrier

Psy opisywanej rasy wyróżniają się głownie niewielkimi rozmiarami. Ich sierść jest białą z plamami na ogół brązowymi, rudymi lub czarnymi. Posiadają mocno zaznaczoną szczękę i żuchwę, uszy ściśle przylegające do głowy, mieszą na ogół od 25 do 30 centymetrów.

Charakter jack russell terrierów

Psy opisywanej rasy mają radosny charakter, są inteligentne, aktywne, lojalne i czujne, ale przy tym mogą również być uparte. Uwielbiają zabawy i wymagają dużo ruchu, a także odpowiednią tresurę.

Chcąc zakupić psa tej rasy, warto wybrać dobrą hodowlę. Można znaleźć je łatwo online, wpisując do wyszukiwarki słowa „jack russell terrier warszawa”. Należy uważać na hodowle, które nie dają rodowodu.